Strona główna » Wibrotrening

Wibrotrening

 Wibrotrening to trening całego ciała z zastosowaniem technik wibracyjnych, doceniany na świecie jako najnowocześniejsza, profesjonalna metoda treningowa, rehabilitacyjna i odchudzająca. Z zalet wibrotechniki pierwsi korzystali kosmonauci. Stwierdzono, że wibrotrening ma niebagatelny wpływ na sprawność, wytrzymałość i zdrowie człowieka. 

Wibrotrening służy zarówno wyczynowym sportowcom jak i amatorom, a także jako środek rehabilitacyjny, pomagający przywrócić sprawność po nabytych kontuzjach.

Podczas wibro treningu zaangażowanych jest aż 95-97% mięśni, podczas gdy w tradycyjnych metodach treningowych jedynie 40%! Działanie jego polega na stymulacji, nerwowo - mięśniowej organizmu. Wibracje powodują naturalne skurcze mięśni, tak zwane odruchy bezwarunkowe.

 

 

Rezultat w 10 minut

Większość ludzi nadal uważa, że rezultaty zależą od długości treningu, ale w rzeczywistości to jego intensywność ma największe zanczenie. Przyjmując różne pozycje na Wibromasażerze możesz stymulować różne partie mięśni. Zamiast wyczerpujących 4 godzin na tradycyjnej siłowni, taki sam rezultat osiągniemy ćwicząc bezwysiłkowo przez 10 min. Już 3 sesje w tygodniu wystarczą do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Prawda, że to niezwykłe? Wibromasażer zmienia koncepcję, umożliwia szybkie i łatwe osiągnięcie rezultatów w ćwiczeniu całego ciała i nie opiera się na długich oraz męczących ćwiczeniach.

 

Terapia urazowa ścięgien i więzadeł. Profilaktyka osteoporozy i reumatyzmu

Podczas ćwiczeń na Wibromasażerze aktywnych jest prawie 100% włókien mięśniowych ze wszystkich zaangażowanych partii mięśniowych. Dzięki temu następuje zwiększenie zarówno siły jak i wytrzymałości mięśni. Zmiany spowodowane treningiem na Wibromasażerze odczują także nasze kości. Badania naukowe wykazały wzmocnienie struktury kostnej po ćwiczeniach przy użyciu Wibromasażera. Tak więc techniki wibracyjne stały się obecnie niezwykle skuteczną bronią w walce z osteoporozą.

Poprawa sprawności fizycznej

Wzmocnienie tkanek mięśniowych powoduje poprawę wydajności pracy innych narządów, w tym również serca.

Poprawa metabolizmu, zmniejszenie ilość tkanki tłuszczowej

WibroMasażer poprzez pobudzenie krążenia i poprawienie ukrwienia organizmu polepsza metabolizm, przyśpiesza spalanie tłuszczu i redukuje cholesterol!

Cellulit i problemy kosmetyczne

 Wibromasażer dba także o naszą skórę, zapewniając jej piękny i zdrowy wygląd o którym marzy każda kobieta. Program masażu Wibromasażera niszczy tkanki tłuszczowe oraz zwiększa elastyczność tkanek mięśniowych. Zwalczenie cellulitu oraz wzmocnienie tkanki łącznej poprawia wygląd skóry.Wibracje stymulują wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny, przez co skóra odzyskuje i zachowuje jędrność i sprężystość. Natomiast redukcja tłuszczu i usprawnione krążenie krwi i limfy, niweluje cellulit i zapobiega jego ponownemu powstawaniu. Innym efektem przyśpieszonego krążenia krwi, jest naturalny drenaż w skutek czego następuje eliminacja toksyn z organizmu, lepsze dotlenienie i odżywienie komórek a także zapobieganie zatrzymywaniu się wody w organizmie. Zmiany te odczuwamy już po pierwszym treningu. 

Zmniejszenie bólu

Z powodu polepszenia krążenia krwi i dodatkowej stymulacji nerwów zmniejsza się odczucie bólu. Lepsza elastyczność Intensywna praca mięśni i ścięgien poprawia elastyczność ciała oraz zmniejsza jego napięcie. Lepsze krążenie krwi Podczas programu Wibromasażer mięśnie pracują jak pompa tłocząca krew nawet do najmniejszych żył do 50 razy na sekundę. Dzięki temu komórki są lepiej dotlenione i szybko się regenerują.

 

Platforma wibracyjna  jest urządzeniem, pozwalającym skutecznie łączyć ćwiczenia siłowe, rozciągające mięśnie oraz masaż. Wibro trening to idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych, cierpiących na brak aktywności, oraz dla tych, którzy po prostu nie lubią ćwiczyć. Dzięki technologii wibracyjnej, po treningu czujemy się wypoczęci i zrelaksowani. Wibromasażer pomoże Ci w zmęczeniu, depresji i niedyspozycji, ogólnym napięciu mięśni wynikającym ze stresu i braku ćwiczeń, kontuzjach sportowych a także otyłości i cellulicie! 


Co to jest Wibrotrening?


Od typowych ćwiczeń ruchowych, Wibrotrening wyróżnia wykorzystanie w zajęciach specjalnej platformy wibrującej. Zastosowane tu drgania o odpowiedniej amplitudzie pobudzają do pracy zarówno układ mięśniowy, jak i nerwowy. Osoba stojąca na platformie tylko pozornie nie wykonuje żadnych ruchów, faktycznie wibracje pobudzają przeszło 90 proc. włókien mięśniowych!

Efekty

Wibrotrening powoduje spalanie tkanki tłuszczowej (a co za tym idzie, odchudzanie ciała), wzmocnienie układu mięśniowo-kostnego oraz regenerację ciała. To również metoda masażu i drenażu limfatycznego, dlatego, poza wzmocnieniem ciała, Wibrotrening powoduje równocześnie redukcję skórki pomarańczowej. Ponieważ w skuteczności i komforcie ćwiczeń ważna jest odpowiednia pozycja ciała, zajęcia powinny odbywać się pod okiem instruktora. 

Historia
 
Podwaliny tej metody ustanowił w latach 60-tych profesor Biermann – niemiecki uczony, który jako pierwszy przeprowadził badania nad wpływem wibracji na organizm ludzki. Badania te dały zaskakująco dobre rezultaty. Odkrycia prof. Biermanna zostały kontynuowane przez rosyjskich uczonych pod przewodnictwem dr Nazarov’a. W krótkim czasie trening wibracyjny stał się stałym elementem przygotowań kosmonautów radzieckich do podróży kosmicznych. Głównym problemem zdrowotnym kosmonautów był zanik tkanki mięśniowej i znaczna utrata „gęstości” kości w przestrzeni kosmicznej, gdzie współczynnik grawitacji wynosi 0. To głównie dzięki włączeniu treningu wibracyjnego do przygotowań kosmonauci radzieccy przebywali w stanie nieważkości aż 420 dni podczas gdy amerykańscy zaledwie 120. Krótko po tym sukcesie ten innowacyjny trening zastosowano z powodzeniem do przygotowań radzieckich olimpijczyków oraz słynnych tancerek baletowych.
Od wielu lat, po dostosowaniu do dzisiejszych możliwości technologicznych i technicznych trening wibracyjny rewolucjonizuje treningi sportowców wyczynowych oraz fitness centra, salony odnowy biologicznej i salony urody w dziesiątkach krajów na Świecie. Wibrotrening znalazł również zastosowanie w sektorze medycznym zwłaszcza w rehabilitacji i fizjoterapii. Od wielu lat trening wibracyjny jest częścią przygotowań kosmonautów w NASA.
Obecnie wiodącymi ośrodkami w badaniach nad wpływem treningu wibracyjnego na organizm człowieka są ośrodki we Włoszech (The Science Institute of the University of Rome) jak również w Niemczech (Institute of Physiology, Freie Universität, Berlin), Japonii (Dep. of Enviromental Medicine Kurume University, Kurume, Japan) oraz Belgii (Dep. of Kinesiology Katholieke Universiteit, Leuven, Belgium).
Należy zwrócić szczególną uwagę, że opisywane udowodnione rezultaty dotyczą niewielu urządzeń dostępnych na światowym rynku, które generują wibracje pionowe a szczególnie tych unikalnych, które równocześnie posiadają certyfikat urządzenia medycznego.

Oddziaływanie
 
Żadne z urządzeń na rynku nie zapewnia tak kompleksowego oddziaływania na organizm i tak wszechstronnych rezultatów dla naszego ciała i samopoczucia potwierdzonych niezależnymi badaniami naukowymi.
Podstawą profesjonalnego treningu wibracyjnego jest wykorzystanie wibracji pionowych o odpowiednich częstotliwościach i amplitudach.  Wibracje te generowane są przez odpowiednio skonstruowane silniki i podzespoły umieszczone w platformie urządzenia, na której stoi osoba ćwicząca. Wywierają one stymulujący wpływ na szereg tkanek i struktur organizmu człowieka np. kości, stawy, mięśnie czy skórę. Dzieje się tak dzięki aktywacji, poprzez bodziec jakim jest wibracja, szeregu autonomicznych (niezależnych od woli człowieka) odruchów, które m. in. pobudzają włókna mięśniowe do skurczu, usprawniają krążenie krwi i limfy oraz aktywują wydzielanie odpowiednich hormonów.
Oczywiście trening wibracyjny przeprowadzany jest stopniowo. Oznacza to, że parametry treningu wibracyjnego ustala się indywidualnie w zależności od wydolności organizmu osoby ćwiczącej, zaczynając od wibracji o mniejszych częstotliwościach i amplitudach, stopniowo przechodząc do wyższych parametrów. W przypadku tradycyjnego treningu siłowego, im większy ciężar i im częściej go podnosimy, tym uzyskujemy większy przyrost siły i masy mięśniowej. Osiąganie rezultatów wymaga wielogodzinnych ciężkich i często bolesnych ćwiczeń. W przypadku treningu wibracyjnego uzyskujemy pożądane efekty bez dźwigania ciężarów – lecz przez dobór odpowiedniej parametrów   poszczególnych ćwiczeń. W dalszej kolejności dochodzi dobór ćwiczeń statycznych o odpowiednim stopniu trudności i ćwiczenia dynamiczne.  

Mięśnie
 
Mięśnie są jedną z najbardziej podatnych struktur organizmu ludzkiego na stymulujący wpływ wibracji. Neurofizjologiczne mechanizmy wyjaśniające oddziaływanie wibracji są bardzo skomplikowane i wymagają szczegółowej wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii. Dlatego też wystarczy wiedzieć, że wibracja jako bodziec mechaniczny, pobudza autonomiczne (niezależne od naszej woli) odruchy np. odruch rozciągowy. Odruchy te w warunkach normalnych zapewniają prawidłową pracę i napięcie mięśni, zachowując fizjologiczną równowagę. W zależności od wykonywanej czynności, mięśnie wykonują większą lub mniejszą pracę, są mniej lub bardziej napięte.
 
U osoby ćwiczącej na platformie generującej wibracje, fizjologiczna równowaga pomiędzy odpowiednimi grupami mięśniowymi zostaje zaburzona. Dzieje się tak na skutek oddziaływania wibracji, które poprzez tzw. toniczny odruch wibracyjny (tonic vibration reflex), pobudzają określoną grupę mięśniową do skurczu. Wskutek tego, organizm dąży do wyrównania zaburzonej równowagi, regulując odpowiednio stan napięcia pozostałych grup mięśniowych. W ten sposób – kurcząc się i zmieniając stan napięcia - mięśnie pracują, zwiększając swoją siłę i wytrzymałość.
 
Zasadą jest, że im większa jest zastosowana częstotliwość wibracji, tym większą mięśnie wykonują pracę. Należy zaznaczyć, że podczas treningu wibracyjnego aktywowane jest prawie 100% włókien mięśniowych, podczas gdy trening tradycyjny aktywuje zaledwie 40 -50%. Trening wibracyjny znajduje zastosowanie zarówno w programie treningowym sportowców wyczynowych jak również w procesie usprawniania chorych i treningu seniorów. Dzieje się tak dlatego, że podczas treningu wibracyjnego wydzielane są tzw. hormony naprawcze (hormon wzrostu), dzięki którym tkanka mięśniowa szybciej się regeneruje i uzyskuje większą wydajność. Poza tym trening wibracyjny nie obciąża dodatkowo stawów, przez co nie są one narażone na szkodliwe przeciążenia i urazy.


Kości
Kości w ciele człowieka zbudowane są z dwojakiego rodzaju tkanki kostnej: zbitej i gąbczastej. Głównymi funkcjami kości są ochrona wrażliwych narządów (mózg, serce)
przed uszkodzeniami oraz funkcja podporowa, jako że kości stanowią szkielet dla całego ciała.

 
Jednakże gdy brakuje składników budulcowych kości lub nie są one przyswajane, kości nie spełniają swoich funkcji – stają się kruche, nieodporne na urazy, porowacieją, jednym słowem ulegają osteoporozie. Problem osteoporozy jest obecnie bardzo rozpowszechniony, zwłaszcza wśród kobiet w okresie menopauzy. Dzieje się tak ze względu na zmiany w gospodarce hormonalnej oraz brak aktywności fizycznej.  Przeprowadzone badania wykazały, że trening wibracyjny w znaczny sposób poprawia gęstość tkanki kostnej, przez co poprawia jej odporność na złamania. W wyniku zastosowania wibracji polepsza się odżywienie tkanki kostnej oraz stymulowane są komórki produkujące tkankę kostną powodując jej przyrost. Dodatkowo uwalniane są hormony takie jak hormon wzrostu czy testosteron, które wpływają na poprawę utkania kostnego.

Stawy i ścięgna
 
Trening wibracyjny wpływa na zwiększenie elastyczności, giętkości i wytrzymałości więzadeł oraz ścięgien. Wynika to z autonomicznych odruchów – podczas skurczu mięśnia dochodzi do większego napięcia więzadeł i ścięgien, natomiast podczas rozkurczu automatycznie do zmniejszenia tego napięcia. Poprzez stosowane podczas treningu obciążenia w postaci wibracji, ścięgna i więzadła są bardziej odporne na przeciążenia i zwiększa się ich wytrzymałość w życiu codziennym. Stawy również są bardziej odporne na przeciążenia, gdyż chrząstka stawowa, dzięki polepszeniu krążenia płynu stawowego w stawie, jest lepiej odżywiona a to zwiększa jej wytrzymałość i poprawia strukturę.


Układ nerwowy
 
Skurcz mięśnia powstaje w wyniku zadziałania odruchu autonomicznego  jak również pod wpływem naszej woli. Ruch jest możliwy dzięki współdziałaniu układu nerwowego i mięśni. Przeprowadzone badania u chorych z niedowładem połowiczym wykazały korzystny wpływ treningu wibracyjnego na postęp procesu rehabilitacji. Dzieje się tak dlatego, że wibracje mobilizują i pobudzają włókna nerwowe, przez co lepiej i szybciej przewodzą one impulsy nerwowe do mięśni. W przeprowadzonych badaniach wykazano, że trening wibracyjny wpływa korzystnie na chorych z takimi chorobami neurologicznymi jak: stwardnienie rozsiane (SM), choroba Parkinsona czy z niedowładami połowiczymi. Powoduje on poprawę sprawności i wydolności fizycznej, jak również zwiększa siłę mięśniową.

Skóra
W wyniku treningu wibracyjnego stymulowana jest produkcja i uwalnianie hormonów np. hormon wzrostu, które przyśpieszają spalanie tkanki tłuszczowej i powodują wzmocnienie poszczególnych struktur skóry (skóry właściwej, tkanki podskórnej).
W wyniku działania tych hormonów pobudzana jest synteza kolagenu, który jest podstawowym składnikiem skóry i odpowiedzialny jest za jej sprężystość, prawidłowe napięcie i jędrność . Tak więc obok działania antycellulitowego oraz wzmacniania siły i wytrzymałości mięśniowej, trening wibracyjny poprawia również napięcie i sprężystość skóry.

Krew
 
Poprzez zastosowanie treningu wibracyjnego dochodzi do zwiększenia przepływu krwi, czego dowodem jest zaczerwienienie skóry widoczne tuż po sesji treningowej. Korzystny wpływ treningu został udowodniony u osób cierpiących na zaburzenia w krążeniu obwodowym krwi, w szczególności w obszarze goleni. W wyniku poprawy krążenia krwi dochodzi do szybkiego usuwania szkodliwych produktów przemiany materii, usprawnienia krążenia limfy co zapobiega powstawaniu obrzęków oraz rozwojowi cellulitu. Przyspieszone krążenie krwi w szybki i skuteczny sposób oczyszcza organizm z różnorakich toksyn oraz dostarcza tlen i składniki odżywcze tkankom, co czyni organizm zdrowszym.


Hormony
Trening wibracyjny przyczynia się również do stymulacji wydzielania hormonów, które dodatnio wpływają na stan tkanki mięśniowej. Mowa tu o hormonie wzrostu (HGH, Human Growth Hormone), który odpowiada m.in. za proces regeneracji tkanki mięśniowej oraz testosteronie, który przyczynia się do przyrostu masy mięśniowej. Oba hormony przyspieszają syntezę odpowiednich enzymów, które katalizują powstawanie podstawowych składników budulcowych mięśnia jakimi są białka aktyna i miozyna. Dodatkowo oba hormony przyczyniają się do większego przyswajania soli mineralnych przez tkankę kostną, przez co kości są mocniejsze i bardziej odporne na urazy jak również osteoporozę.
Trening wibracyjny jest dobry nie tylko dla ciała ale również i ducha. Liczne badania wykazały że stymuluje on również wydzielanie tzw. „hormonów szczęścia” jakimi są endorfiny. Dzięki tym hormonom nasze samopoczucie ulega poprawieniu, czujemy się szczęśliwi i zadowoleni, stajemy się bardziej odporni na stres. Dzięki treningowi uzyskujemy nie tylko poprawę sprawności fizycznej ale również poczucie relaksu i odprężenia. Efekt ten zawdzięczamy również obniżeniu poziomu kortyzolu zwanego hormonem stresu.
Neuroprzekaźniki są to substancje chemiczne zwane również neuromediatorami, które umożliwiają przewodzenie impulsów w układzie nerwowym. Do neuromediatorów zaliczyć możemy np. dopaminę czy serotoninę. U zdrowego człowieka zachowana jest równowaga pomiędzy produkcją i wydzielaniem tych mediatorów, co zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. W przypadku gdy pod wpływem zadziałania szkodliwych czynników równowaga zostanie naruszona, dochodzi do różnorakich zaburzeń w funkcjonowaniu układu nerwowego. W skrajnych przypadkach zaburzenia te prowadzą do różnych chorób jak np. choroba Parkinsona powstająca na skutek niedoboru dopaminy czy depresja, której jedną z przyczyn jest niedobór serotoniny. Trening wibracyjny przyczynia się do podniesienia poziomu serotoniny i dopaminy w organizmie człowieka, a co się z tym wiąże zabezpiecza prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Efekty
Trening i terapia wibracyjna na profesjonalnym urządzeniu to prawdziwy fenomen naszych czasów!
Przeprowadzone badania naukowe wykazały stymulujący wpływ wibrotreningu na większość struktur i tkanek organizmu człowieka.
W sektorze wellness, uroda i zdrowie osiągane efekty treningu i terapii  to:
Kształtowanie i ujędrnianie ciała
Redukcja tkanki tłuszczowej
Redukcja cellulitu
Uelastycznienie skóry
Regulacja gospodarki hormonalnej
Zmniejszenie napięcia nerwowego i redukcja stresu
Relaksacja i wzrost witalności
Głęboki masaż
Wzmocnienie tkanki kostnej
Usuwanie toksyn z organizmu
Zapobieganie lub spowalnianie procesom starzenia się organizmu.
W sektorze fitness & sport  doceniany jest za następujące rezultaty:
Podnoszenie poziomu energii – wzrost tzw. "power"
Wzrost siły i wytrzymałości mięśni
Poprawa elastyczności więzadeł i ścięgien - streching
Mobilizowanie stawów
Poprawę koordynacji ruchu
Wzmocnienie tkanki kostnej
Przyspieszenie regeneracji po urazach
Regulację metabolizmu
Poprawę skuteczności rozgrzewki i relaksu
Głęboki masaż
W sektorze medycyna i rehabilitacja osiąga się:
Przyśpieszenie procesów regeneracji organizmu
Skrócenie czasu rekonwalescencji
Poprawę siły i wytrzymałości mięśniowej - związaną z głęboką stymulacją włókien mięśniowych na drodze prostych odruchów nerwowo-mięśniowych uruchamianych przez drgania oraz z maksymalną synchronizacją pracy poszczególnych jednostek motorycznych mięśnia
Wzmocnienie kości (profilaktyka osteoporozy) - praca mięśni i drgania mechaniczne sprzyjają mineralizacji kości w miejscach najbardziej narażonych na urazy i przeciążenie
Poprawę równowagi i koordynacji ruchowej – stymulacja receptorów czucia głębokiego w mięśniach i stawach pozwala lepiej kontrolować naszą postawę i płynność ruchów
Mobilizację stawów - zwiększenie elastyczności więzadeł i ścięgien wynika z lepszego ukrwienia i dotlenienia struktur stawowych
Redukcję bólu - lepsze odżywienie i dotlenienie tkanek przez pobudzone krążenie, a także wzrost poziomu endorfin (działanie przeciwbólowe) i hormonów przyspieszających regenerację
Oczyszczenie organizmu - znaczna poprawa krążenia krwi i limfy oraz udział odpowiednich hormonów, przyspiesza metabolizowanie i usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii
Regulacja gospodarki hormonalnej - wyrzut odpowiednich hormonów wpływa nie tylko na poprawę naszego samopoczucia i przyspieszenie metabolizmu ale przede wszystkim na wzrost aktywności fizycznej jak również libido .


Medycyna & Rehabilitacja
Wibrotrening i wibroterapia stosowane są w celu:
1.Maksymalnej aktywizacji mięśni szkieletowych
2.Poprawy mineralizacji tkanki kostnej
3.Stymulacji propriocepcji
4.Uelastycznienia więzadeł i ścięgien
5.Zwiększenia krążenia krwi i limfy
6.Zrównoważenia gospodarki hormonalnej
Trening wibracyjny znalazł zastosowanie w terapii takich schorzeń jak:
Urazy i mikrourazy ścięgien np. ścięgna Achillesa, ACL
Nietrzymanie moczu
Stwardnienie rozsiane (SM)
Osteoporoza
Przewlekłe stany bólowe
Zaburzenia propriocepcji
Atrofia mięśniowa
Syndrom "wypalenia"
Zaburzenia w krążeniu obwodowym
Cellulit
Depresja
Obrzęki kończyn dolnych
Sklerodermia
Niedowłady połowicze
Choroba Betcherewa (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, ZZSK)
ALS (stwardnienie zanikowe boczne rdzenia kręgowego)
Choroba zwyrodnieniowa stawów (artroza)
Reumatoidalne zapalenie stawów (rzs)


Fitness & Sport
Zastosowanie  w fitness centrach, siłowniach, klubach sportowych, ośrodkach zgrupowań sportowców wyczynowych.
W ostatnim czasie zauważany jest trend do przeistaczania się tradycyjnych siłowni w fitness centra - jako ośrodki o wysokim standardzie zarówno w zakresie sprzętu jak i świadczonych usług. Ten nowy trend powoduje zmianę klienteli w sektorze fitness. A to z kolei wpływa na rozszerzanie oferty fitness centers w kierunku wellness i anti-aging.

Urządzenia  są idealnym rozwiązaniem dla tej nowej sytuacji, gdyż z jednej strony stanowią uzupełnienie treningu tradycyjnego a z drugiej dają szanse do pozyskania nowej klienteli niekoniecznie pozytywnie nastawionej do ciężkich ćwiczeń siłowych.
Zastosowanie w sporcie jest bardzo szerokie. Dobór odpowiednich parametrów i programów treningowych może stanowić bardzo efektywną część przygotowań sportowców wyczynowych. Do dyscyplin, w których trening na profesjonalnych platformach wibracyjnych pomaga osiągnąć bardzo dobre, sprawdzone w wielu krajach całego świata rezultaty, należą: narciarstwo, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka, golf, tenis i wiele innych.

Zalety
Krótkie sesje treningowe trwające zaledwie 10 minut!!!
Mięśnie pobudzane są prawie w 100%!!!
Do pełnego sukcesu wystarczą zaledwie 3 sesje treningowe tygodniowo
Różnorodność ćwiczeń umożliwia osiągnięcie wybranego celu i dostosowanie treningu do indywidualnych możliwości
Szybkie uzyskiwanie oczekiwanych rezultatów
Wielokierunkowość działania – pozytywny wpływ na wiele systemów organizmu w tym samym czasie
Możliwość wielokierunkowego zastosowania : wellness & spa, odnowa biologiczna i uroda, sport i fitness, zdrowie i medycyna
Idealny trening dla osób starszych i mało aktywnych
Doskonały trening dla osób, które nie mogą wykonywać lub nie lubią ciężkich ćwiczeń w siłowni
Doskonałe uzupełnienie treningu siłowego
Brak przeciążenia stawów (pod warunkiem prawidłowego treningu)


Przejdź do strony głównej
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu